آیا وای فای مودم ADSL شما به طور ناگهانی قطع یا وصل می شود و اتصال اینترنت شما قطع یا از بین می رود؟ آیا مودم شما سازگاری لازم را برای ارتباط بی سیم از طریق وای فای نداشته و این موضوع شما را آزا می دهد ؟ ما در رایانه کمک هیواتک برای حل مشکلات این چنینی چند راهکار داریم.


درایور مودم ADSL خود را به روز کنید.


دلیل قطع شدن وای فای مودم ADSL چیست؟

ارتباطات بی سیم علاوه بر مزیت های فراوانی که دارند گاهی اوقات دارای مشکلات زیادی نیز هستند. از مهم ترین مشکلات ارتباطات بی سیم با مودم وای فای ، خاموش شدن چراغ وای فای مودم و در نتیجه قطع شدن ناگهانی اینترنت دستگاه های متصل به مودم می باشد.

یکی از دلایل این قطع شدن ها ، می تواند وجود نویز در خط تلفن شما باشد که البته این مشکل باعث خاموش شدن چراغ اینترنت شما می می شود که قبلا در مقاله خاموش شدن چراغ اینترنت مودم و قطع و وصل شدن اینترنت به آن پرداخته ایم.

از دیگر دلایل می توان از به روز نبودن درایور مودم ADSL نام برد. برای اطمینان ، آخرین نسخه درایور مودم خود را دانلود کرده و نصب کنید. اگر باز هم مشکل وجود داشت به سراغ احتمال بعدی می رویم.

یکی دیگر از دلایل خاموش شدن های مکرر چراغ وای فای مودم شما ، تغییر فرکانس مودم ADSL شماست که با توجه به تخصصی بودن موضوع پیشنهاد می شود قبل از انجام آن حتما با کارشناسان رااینه کمک هیواتک مشورت نمایید. بارها مشاهده شده است که با تغییرات بنیادی در فرکانس های روتر یا مودم شما ، مشکل به طور کامل رفع می شود.


مشکل خاموش و روشن شدن چراغ وای فای مودم

اگر وای فای مودم شما گاهی اوقات روشن و گاهی اوقات خاموش می شود می تواند به علت بروز مشکل در سخت افزار مودم تان باشد. پس موضوع را با یک مودم ADSL دیگر تست کنید. همچنین پیشنهاد می شود از یک آداپتور دیگر برای تست مودم خود استفاده کنید.


ثبات ارتباطات بی سیم کمتر از ارتباطات با سیم است.


عدم اتصال به مودم وای فای توسط گوشی و تبلت

این مشکل زمانی رخ می دهد که چراغ وای فای مودم شما روشن است اما نمی توانید با گوشی یا تبلت خود به اینترنت مودم وصل شوید. بنابراین در اینجا مشکل معمولا از سوی مودم نیست و شما یه به دلیل اشتباه وارد کردن رمز عبور وای فای نمی توانید به آن وصل شوید و یا تنظیمات وای فای گوشی تان را دچار تغییر کرده اید. بنابراین باید مشکل را در گوش یا تبلت خود پیدا کنید. ما در مقاله ای دیگر به این موضوع به طور کامل پرداخته ایم.


منبع : علت قطع شدن وای فای مودم چیست ؟


هیواتک , سامانه مشاوره هیواتک , رفع مشکلات رایانه , رفع مشکلات موبایل , رفع مشکلات اینترنت ,پاسخگویی به سوالات کامپیوتری , پاسخگویی به سوالات رایانه ای , پاسخگویی به مشکلات رایانه ای ,سامانه رایانه کمک هیواتک , رایانه کمک هیواتک , رایانه کمک تلفنی , مشاوره خرید موبایل , رفع مشکلات کامپیوتری , مشکلات کامپیوتری تلفنی , مشاوره خرید لپ تاپ , معرفی پیام رسان تلگرام و نحوه عضویت , خاموش شدن چراغ اینترنت مودم و قطع و وصل شدن اینترنت , روش های پاکسازی فایل های اضافی اندروید , معرفی شبکه اجتماعی اینستاگرام و عضویت , علت وصل نشدن کامپیوتر به اینترنت در ویندوز 7 , رفع مشکل دانلود نکردن در گوشی ها , چگونه آیفون را ریست فکتوری کنیم , علائم سوختن کارت گرافیک کامپیوتر , از بین بردن ویروس شورت کات در ویندوز , وقتی آیفون هنگ میکند چه باید کرد؟ , راهنمای اتصال گوشی موبایل به تلویزیون , معرفی پیام رسان گوگل الو ویژگی های آن , رفع مشکل ورود به اینستاگرام , اتصال به کامپیوتر دیگران از طریق اینترنت , بررسی و رفع مشکل نصب زاپیا برای ویندوز , مزیت ویندوز فون نسبت به اندروید , چگونه تیک دوم تلگرام را برداریم؟ , حالت روح تلگرام چیست؟ , رفع مشکل باز نشدن عکس در اینستاگرام , علت قطع شدن وای فای مودم چیست ؟ , چگونه اینترنت همراه اول را فعال کنیم؟